Green Agro Trade

Pellet torfowy

GreenAgroTrade_logo
20180827_150233_resized

Właściwości

  • Ciepło spalania – 20012 kJ/kg

  •  Wartość opałowa – 18768 kJ/kg

  • Wilgotność – 6,91% m/m

  • Węgiel w stanie roboczym – >50% m/m

  • Popiół – 2,4%

  • Zawartość siarki – 0,10%

  • Zawartość wodoru – 4,6% m/m.

100% ekologii

Pellet torfowy

Pellet torfowy to w stu procentach ekologiczne paliwo będące idealnym zamiennikiem węgla czy drewna. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, iż torf tłoczony pod dużym ciśnieniem ma znacznie większą gęstość od popularnie wykorzystywanego drewna, przy czym ma także kaloryczność porównywalną do wysokiej jakości czarnego węgla! Paliwo to ma także inne zalety - nie kruszy się, nie wydziela szkodliwych związków tlenku węgla (CO), nie powoduje korozji kotłów i nie wydziela nadmiernych ilości sadzy osadzających się w paleniskach oraz przewodach kominowych. Pellet torfowy, ze względu na swoje parametry opałowe uznawany jest za najlepsze paliwo stałe na świecie. Stosowane są w Skandynawii oraz innych, chłodniejszych krajach Europy, gdzie nazywany jest ekologicznym opałem przyszłości.

Zastosowanie

Pellet z czystego torfu można z powodzeniem wykorzystać wszędzie tam, gdzie korzystano z paliw takich jak eko groszek czy pellet drzewny – dobrym przykładem byłyby tu piece zasypowe z podajnikami do dolnych palenisk. Czy warto jednak dokonywać takiej zmiany? Oczywiście – pellet torfowy to najbardziej efektywne paliwo stałe dostępne na rynku, a jego wydajność z całą pewnością obniży koszty ogrzewania.

Dodatkowe informacje

LETNIA PROMOCJA !!!
 
Pelet Torfowy, Tani, Bardzo Wydajny, Ekonomiczny, Ekologiczny Opał Stały
 
TO NIE JEST PELET TORFOWY BIAŁORUSKI. OD STYCZNIA 2022 roku, NIE WSPÓŁPRACUJĘ Z lukaszenko i putinem, BANDYTAMI I MORDERCAMI LUDZKOŚCI, GWAŁCICIELAMI KOBIET, MORDERCAMIPORYWAJĄCYMI i WYWOŻĄCYMI DZIECI. NIE FINANSUJĘ MORDERCÓW I ZBRODNIARZY WOJENNYCH !!!
 
Bardzo proszę przeczytać do końca całą treść ogłoszenia o wartościach energetycznych i ekonomicznych Peletu z Torfu, które potwierdzają bardzo dobre wartości opałowe oraz niską cenę w porównaniu z innym paliwem stałym np. z eko groszkiem, peletem drzewnym
 
Pelet Torfowy jest stosowany jako Tani, Idealny zamiennik eko groszku oraz peletu drzewnego. Eko Groszek nigdy nie był i nie jest paliwem ekologicznym, ponieważ jest wytwarzany z węgla więc wydziela duże ilości PM-2.5 i PM-10 / smog / oraz czadu / CO / które zabijają rocznie życie już ponad 50 000 tysięcy Obywateli R.P.
 
Wychodząc na przeciw kryzysowi w dostępności na rynku polskim taniego paliwa stałego, spełniającego zapisy Ustawy o Jakości Paliw Stałych, oferuję Państwu Pelet Torfowy:
 
– najwyższej jakości paliwo stałe, którego wartości opałowe oraz inne parametry zostały potwierdzone od 2017 r. przez licznych moich Obiorców, kiedy po raz pierwszy wprowadziłem w ofercie na rynek polski brykiet torfowy oraz pellet torfowy 
 
Pelet torfowy spełnia wszystkie zapisy Ustawy o Jakości Paliw Stałych więc nie podlega żadnym restrykcjom zapisów tzw. Ustawy Antysmogowej. Znawcy tematu, bardzo dobrze wiedzą o zaletach peletu z torfu, jako opału do pieców na paliwo stałe, pieców peletowych jako zamiennik eko groszku oraz na czym te różnice i szczegóły w stosunku do innych paliw polegają, zarówno od strony zalet jego używania i stosowania a w szczególności, niskich kosztów zakupu w stosunku do jakości i wydajności, wysokich wartości opałowych i kalorycznych.
 
Pelet torfowy, jako biomasa jest więc alternatywnym zamiennikiem eko groszku i pelletu drzewnego i około 30% większej wydajności czasu spalania niż eko groszek, co bardzo obniża cenę ogrzewania a także co jest także bardzo istotne, podczas spalania otrzymujemy minimalną ilość popiołu, który jest czystym nawozem potasowo fosforowym …
 
Realne, Prawdziwe Parametry Peletu Torfowego:
– Wartość opałowa dla suchej masy przy stałej objętość – 21,7 MJ / kg
– Wilgotność – 8,2 %
– Zawartość popiołu – 3%
 
Więcej info dla osób poważnie i realnie tematem zainteresowanych przedstawię podczas rozmowy telefonicznej
 
– Podana cena NETTO / VAT 23 % / pelletu torfowego dotyczy dostaw cało samochodowych do Warszawy i zawiera w sobie cenę transportu. 
– W przypadku dostaw cało samochodowych w inne lokalizacje, ceny wyliczane są indywidualnie -Ilości peletu torfowego są sezonowo ograniczone !!!
 
Realizuję wyłącznie dostawy cało samochodowe, 
W ilościach detalicznych i hurtowych brykiet torfowy i pelet torfowy  – proszę o kontakt.
 
– Cena w każdej chwili może ulec zmianie z powodów od nas nie zależnych …
Scroll to Top